KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9196659

nr 919 6659

Birger Birger-Ericson

(1904-1994), Sverige

Blandteknik, Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Amerikanskan', signerad, motivet: 30x21

Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

400 kr

måndag 20 oktober 2014
kl 19:21:30

Birger Birger-Ericson

Läs mer om Birger Birger-Ericson